ورود کاربران English
مركز توانمندي و تسهيل گري كسب و كارهاي نوپاي فاوا گيلان
 

سازمان فناوري اطلاعات ايران در راستاي اهداف خود مبني بر حمايت از توسعه كسب و كار هاي نوپا و سرمايه‌گذاري بخش خصوصي فناوري اطلاعات، پس از تحقيق و بررسي در فضاي استارت آپ هاي ايران و مطالعه موارد مشابه در ساير كشورها،  "مركز توانمند سازي و تسهيل گري كسب و كار هاي نوپاي فناوري اطلاعات و ارتباطات"  را در بهمن سال 1394 همزمان با دهه فجر راه اندازي نموده و پس از آن راه اندازي مراكز استاني زير مجموعه اين مركز از جمله مركز گيلان را در دستور كار قرار داد.

 

در اين راستا تاسيس مركز توانمند سازي و تسهيل گري كسب و كارهاي نوپاي  فاوا گيلان بر اساس امضاي يك قرارداد، در تاريخ 20 / 4 / 96 به پارك علم و فناوري گيلان واگذار شد.

 

مركز توانمندسازي و تسهيل گري كسب و كارهاي نوپاي فاوا، مركزي است كه به منظورتسهيل روند ايجاد، رشد و توسعه كسب وكارها و هم چنين، زمينه سازي براي تعامل آسان و آزاد وحرفه اي در حوزه آفرينش، رشد و توسعه كسب وكارهاي نوپا راه اندازي شده است.

 

 ساختار سازماني و طرح كسب و كار مركز براساس اصل عدم مداخله دولت در حوزه تصدي گري و افزايش حمايت هاي منسجم از بخش خصوصي طراحي شد.

 

 

اهداف مركز

اهداف مركز عبارتند از:

- ايجاد فضاي جذب آسان، ارتباطات آزاد، مشاركت و هم افزايي ذينفعان زيست بوم

- تسريع و تسهيل در ايجاد و رشد كسب وكارهاي نوپا در بستر فناوري اطلاعات

- تسهيل گري دراقدامات قانوني وفرآيندهاي بروكراتيك نظام اداري درراستاي رشد وتوسعه كسب وكارهاي نوپا

-رصد اكوسيستم كسب وكارهاي نوپا و ايجاد يك مرجع براي اطلاع از مشكلات صنعت در فاز مطالعاتي

-ترويج و تسهيل ارزش‌آفريني

-بررسي و تلاش براي توسعه بازار

-تيم‌سازي، شبكه‌سازي و هم‌افزايي

-ارائه خدمات، مشاوره كسب‌وكار و مشاوره قانوني

 

اين مركز با چشم انداز ايجاد يك مرجع مورد اعتماد براي بيان ايد ه ها، توسعه كسب وكارهاي نوپا، سرمايه گذاري و رصد بازار در بستر فاوا شكل گرفته است.

 

 

ماموريت مركز علاوه بر توانمندسازي متخصصان و صاحبان ايده هاي كسب و كار، تسهيل گري در روند ايجاد، رشد و توسعه استارت آپها و هم‌چنين، زمينه‌سازي براي تعامل آسان و آزاد و حرفه‌اي در حوزه‌ي آفرينش، رشد و توسعه‌ي كسب‌وكارهاي نوپا است.

اين مركز تلاش مي كند با ايجاد يك بستر تعاملي آسان، ارتباط ميان ذينفعان زيست بوم را برقرار كند. با توسعه اين مركزارتباط مستقيم با بازيگران مختلف بازار و صنعتگران بخش فناوري اطلاعات و ارتباطات برقرار خواهد شد.

ارتباط شفاف ذينفعان اكوسيستم كارآفريني در بستر فاوا جهت تعالي اين زيست بوم ضروري است.


اين مركز به دنبال  پاسخگويي به نياز اعضاي زنجيره‌ي ارزش زيست بوم كسب و كار هاي نوپاي فاوا بوده وتلاش دارد با همفكري بخش خصوصي براي بهينه‌سازي راه‌كارهاي ملي چاره جويي كند.


مركز توانمند سازي و تسهيل گري كسب و كار هاي نوپا " در تلاش براي  حفظ تعادل بازار در بخش‌هاي مختلف زيست‌ بوم كسب ‌وكارهاي نوپا بوده و  براي تقويت حلقه‌هاي ضعيف ‌تر زيست ‌بوم فعاليت خواهد كرد.

 

اين مركز درگاهي براي تجميع حمايت هاي دولت از كسب و كار هاي نوپاي ICT بوده و در اين راستا و براساس اختيارات و مقررات تدوين شده به ويژه آيين نامه توسعه و گسترش كاربردهاي فاوا (11/7/94) در تلاش براي افزايش همكاري ها و هماهنگي هاي بين بخش دولتي و غير دولتي خواهد بود.

 

 

 

مخاطبان مركز توانمندسازي و تسهيل گري كسب وكارهاي نوپاي فاوا در 8 گروه عمده طبقه بندي شده اند :

·         صاحبان ايده‌ها

·         استارت‌آپ‌ها

·         متخصصان

·         مربيان

·         سرمايه‌گذاران

·         سازمان‌هاي داراي منابع

·         شتاب‌دهنده‌ها

·         پارك‌هاي علم و فناوري و مراكز رشد

 

 

سامانه اينترنتي مركز با نشاني اينترنتي www.ictstartups.ir‌ به عنوان مهمترين نقطه تماس براي دسترسي از اقصا نقاط كشور تعيين و به منظور شناسايي و ارتباط با بازيگران صنعت فاوا طراحي شده است.

 

 
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal