۱۳۹۹/۴/۲۴
ورود کاربران English
به ميزباني وزات صنعت، معدن و تجارت فن بازار « بازار فناوري‌هاي پيشرفته منتخب» برگزار شد
به ميزباني وزات صنعت، معدن و تجارت فن بازار « بازار فناوري‌هاي پيشرفته منتخب»  برگزار شد
نمايشگاه «بازار فناوري‌هاي پيشرفته منتخب» به منظور معرفي منتخبي از فناوري‌هاي آماده سرمايه‌گذاري و تجاري‌سازي مربوط به شركت‌هاي فناور مستقر در پارك‌هاي علم و فناوري كشور و مراكز رشد و نيز دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي به ميزباني وزارت صنعت، معدن و تجارت و با همكاري معاونت آموزش، پژوهش و فناوري در تاريخ دهم خرداد ماه در تهران برگزار شد.

اين نمايشگاه در حاشيه نشست «آشنايي با قانون، آيين نامه و فرآيند حمايت از شركت‌ها و موسسات دانش‌بنيان بويژه دانش‌بنيان صنعتي و توسعه واحدهاي R&D» با حضور معاون محترم آموزش، پژوهش و فناوري، نمايندگان معاونت محترم علمي و فناوري رياست جمهوري، روساي محترم سازمان‌هاي صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و مديران محترم انجمن‌هاي تخصصي، با دعوت از مديران عامل بيش از 70 شركت بزرگ صنعتي كشور در راستاي ارائه توانمندي‌هاي فناورانه شركت‌هاي فناور و دانش‌بنيان و تسهيل كننده‌ي ارتباط با صنعت، برگزار شد.

 

با شروع نشست «آشنايي با قانون، آيين نامه و فرآيند حمايت از شركت‌ها و موسسات دانش‌بنيان بويژه دانش‌بنيان صنعتي و توسعه واحدهاي R&D» فن بازار كار خود را آغاز نمود و با حضور معاون محترم آموزش، پژوهش و فناوري، نمايندگان معاونت محترم علمي و فناوري رياست جمهوري، و همچنين مديران عامل برخي از شركت‌هاي بزرگ صنعتي كشور، صاحبان فناوري و فناوران به ارائه فناوري هاي حاضر در نمايشگاه پرداختند.

در اين نمايشگاه آقاي دكتر صاحبكار رييس محترم كارگروه ارزيابي شركت هاي دانش بنيان، ضمن بازديد از اين نمايشگاه به خبرگزاران اظهار داشت: تاسيس شركت هاي دانش بنيان از مهمترين اقدامات براي تجاري سازي ايده هاي علمي است و به عبارتي موتور اصلي توسعه فناوري در صنعت، همين شركتهاي فناور و دانش بنيان است.

در نمايشگاه يك روزه بازار فناوري هاي پيشرفته منتخب، دكتر توفيق، معاون محترم آموزش و پژوهش وزارت صنعت با هر يك از فناوران حاضر در نمايشگاه از نزديك گفتگو كرد و اشاره كرد كه در كشور 1500 شركت دانش بنيان تاييد و مشغول به كار هستند كه از اين تعداد 36 شركت دانش بنيان واحدهاي صنعتي بزرگ هستند.

 

آقاي مهندس آقاكثيري، رييس محترم توسعه فناوري و صنايع پيشرفته وزارت صنعت نيز از فناوري هاي موجود در نمايشگاه ديدن كرد و اضهار كرد: تا پايان سال 1396، شصت درصد از واحدهاي صنعتي بزرگ هدف گذاري شده تا به شركت هاي دانش بنيان صنعتي تبديل شوند.

 محصولات حاضر در اين نمايشگاه با هدف سرمايه گذاري و يا انتقال فناوري به بنگاه‌هاي اقتصادي و صاحبان صنايع مرتبط، گردآوري شده بود. 

 
 
 
 
 
 
 
تاریخ: 1394/03/11
تعداد بازدید: 418
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به پارك علم و فناوري گيلان ميباشد.
Powered by DorsaPortal