۱۳۹۸/۹/۱۹
ورود کاربران English
عنوان صفحه
ایده بازار صنعت حمل و نقل ریلی
ایده بازار صنعت حمل و نقل ریلی
ایده بازار صنعت حمل و نقل ریلی
 
 

کشور جمهوری اسلامی ایران به دلیل موقعیت ویژه جغرافیایی و استراتژیک خود، همواره به عنوان کریدوری مطمئن برای تبادل کالا و جابه­‌جایی مسافر مطرح بوده و در دوره­‌های مختلف از این ظرفیت بی­‌نظیر به عنوان شاه‌راهی برای انتقال بار و مسافر استفاده می‌شده است. بر اساس سند چشم‌­انداز 20 ساله و افق 1404، سهم حمل­‌و­نقل ریلی برون­‌شهری در جابه­‌جایی مسافر و بار به ترتیب باید به 20 و 30 درصد از کل حمل­‌و­نقل کشور برسد. با توجه به سیاست­‌های ابلاغی برنامه ششم توسعه و تاکید مقام معظم رهبری بر توسعه صنعت راه‌­آهن در دو بند 24 و 25 برنامه ششم، توسعه صنعت حمل‌­و­نقل ریلی جزو اولویت­‌های اصلی دولت قرار داشته و در این راستا اقدامات قابل توجهی در دو حوزه بار و مسافر در دست اجراست.

 

توسعه ترانزیت، افزایش بهره‌­وری، جلب مشارکت بخش خصوصی، ارتقای ایمنی سیر و حرکت و افزایش ظرفیت شبکه از جمله اهداف و برنامه‌­هایی است که به طور جدی در راستای تحقق اهداف تدوین­‌شده دنبال می­‌شود.

 

بدیهی است در این راستا استفاده از ایده های جدید و طرح های خلاقانه می تواند در راه رسیدن به اهداف تعیین شده و چشم انداز ترسیم شده بسیار کمک دهنده باشد.

 

به این منظور شرکت راه­‌آهن جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد به منظور دستیابی به اهداف فوق، از ایده­‌های صاحب­‌نظران و متخصصان استفاده نماید تا با مشارکت آنان اقدام به اجرای ایده­‌های برتر نماید. لذا از اساتید، دانشجویان، همکاران راه آهن و صنعت ریلی، علاقه مندان به توسعه صنعت ریلی و تمام ایده پردازان در این عرصه دعوت می گردد ایده‌­های خود را در زمینه‌­های ذیل در قالب فرم پیوست حداکثر تا تاریخ 15 مردادماه به منظور بررسی و انتخاب ایده­‌های برتر ارسال فرمایید.

 

 بدیهی است ایده‌­های برتر مورد حمایت مادی و معنوی شرکت راه‌­آهن جمهوری اسلامی ایران قرار خواهند گرفت.

 

    خدمات الکترونیک

    هوش تجاری

    اینترنت اشیا

    افزایش بهره­وری و تخصیص منابع

 

جهت اطلاعات تکمیلی در مورد هر یک از آیتم های فراخوان روی آن کلیک کنید

 
 
 
تاریخ: 1398/04/11
تعداد بازدید: 110
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به پارك علم و فناوري گيلان ميباشد.
Powered by DorsaPortal