۱۳۹۹/۵/۲۰
ورود کاربران English
عنوان صفحه
فراخوان چالش نوۀوری کاهش آب های سطحی
فراخوان چالش نوۀوری کاهش آب های سطحی
فراخوان چالش نوۀوری کاهش آب های سطحی
 
 

 

درباره واتک

 

http://watech.ir/

واتک (Watech) برنامه شتابدهی تخصصی فناوری‌های حوزه آب و مخفف Water Technologies به معنای فناوری‌های آب است. واتک با بهره‌گیری شبکه‌ای از فعالان، خبرگان و متخصصان حوزه آب در سال 1397 تاسیس شده است تا بستری برای پرورش و تجاری‌سازی ایده‌های خلاقانه و نوآورانه حوزه آب باشد. واتک از لحاظ ساختاری، ترکیبی از «مرکز نوآوری» و «شتاب‌دهنده» می‌باشد که به افراد و تیم‌های صاحب ایده و شرکت‌های نوپا کمک می‌کند تا ایده و راهکار خود را برای حل چالش‌های آب کشور توسعه دهند. واتک در کنار تیم‌ها قرار می‌گیرد تا آن‌ها مراحل توسعه محصول و رسیدن به MVP (محصول اولیه) را پشت سرگذرانده و به سمت تجاری‌سازی و خلق ارزش و ثروت حرکت کنند.

هدف و ماموریت واتک

 

چشم‌انداز:

 

برنامه شتابدهی واتک، بزرگترین شبکه شتابدهی در حوزه فناوری آب در کشور است که با گردهم آوردن عناصر مختلف اکوسیستم کارآفرینی مانند مربیان، منتوران و مشاوران متخصص و با بکارگیری نوآوری باز نقش برجسته ای را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ایفا‌ می‌کند.

 

ماموریت

 

با توجه به مشکلات و چالش‌های عدیده موجود در حوزه آب در کشور و کمبودهای اکوسیستم کارآفرینی در کشور ماموریت واتک به صورت زیر تعریف می‌گردد:

 

 

 

    استفاده از فناوری و نوآوری در راستای محافظت و بهبود منابع آبی نسل آینده

    حل معضلات و مشکلات صنایع مختلف در حوزه آب

    رشد و توسعه فناوری‌های حوزه آب و تجاری سازی آنها

    جذب حجم سرمایه گذاری بالا در شرکت‌های نوپا و هدایت آنها به سمت کارآفرینان

    حمایت سیستماتیک و هدف دار از کارآفرینان

    توسعه فرهنگ کارآفرینی و ایفای نقش موثر در راستای اقتصاد مقاومتی

 

واتک در کنار دیگر بازیگران اکوسیستم آب و محیط زیست کشور می‌کوشد با توسعه محصولات و راه‌حل‌های فناورانه و نوآورانه در حوزه آب، حل چالش‌های جدی کشور در این حوزه را تسریع بخشد.

 
تاریخ: 1398/10/25
تعداد بازدید: 25
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به پارك علم و فناوري گيلان ميباشد.
Powered by DorsaPortal