ساختارهای پذیرش شده در مرکز رشد واحدهای فناور گیلان

 دوره رشد مقدماتی (هسته فناور)

واحدهایی که در شناسایی ایده محوری ابهاماتی داشته و یا جهت تکمیل تیم کاری خود نیاز به زمان داشته باشند، می‌توانند به عنوان هسته‌ فناور برای ورود به دوره رشد مقدماتی اقدام کنند. مدت دوره‌ رشد مقدماتی شش ماه است که با شرایط ویژه‌ می‌تواند تا سه ماه دیگر تمدید شود. هسته‌های فناور مستقر در این دوره، با برخورداری از نیازهای اولیه یک واحد تحقیقات ـ توسعه‌ای، موظف‌ به شناسایی و تثبیت ایده محوری، تکمیل تیم کاری و نیروی انسانی مورد نیاز یک موسسه خصوصی و ثبت حقوقی شرکت، به منظور انتقال به دوره رشد می‌باشند.

دوره رشد (واحد فناور)

واحدهای متقاضی استقرار در مرکز رشد، چنانچه شرایط پذیرش را داشته باشند، می‌توانند برای ورود به دوره رشد اقدام کنند. در صورت پذیرش درخواست متقاضی، شرط استقرار در مرکز رشد و برخورداری از خدمات این دوره، داشتن ماهیت حقوقی و یا در مرحله ثبت شرکت می‌باشد. مدت دوره‌های رشد حداکثر سه سال است که با شرایط ویژه‌ می‌تواند تا دو سال دیگر تمدید شود.
 
موسسات پذیرش شده
مراکز رشد پارک علم و فناوری گیلان
پارک علم وفناوری گیلان درراستای حمایت ازنوآوران وکارآفرینان، مراکزرشدی را درسطح استان تاسیس نمود.
 
 
 
 
جذب و پذیرش در پارک گیلان
دفتر جذب و پذیرش با ارائه اطلاعات و راهنمایی به افراد حقیقی و حقوقی صاحب ایده و طرحهای نوآور، یکی از بخش های مهم مرکز رشد می باشد. در این دفتر حمایت ها و خدمات مرکز رشد، ساختارهای حمایتی از فعالیتهای کارآفرینی و ... صورت گرفته و از این طریق افراد دارای ایده های فناورانه جذب می گردند.
داشتن ایده محوری مناسب، ترکیب نیروی انسانی متخصص متناسب با زمینه فعالیت واحد و ارائه برنامه کاری متکی بر شناخت بازار و توجیه اقتصادی از الزامات ورود به دوره رشد می باشند. 
کلیه ایده ها و طرح های مبتنی بر فناوری در زمینه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، زیست فناوری، مکاترونیک، مواد، صنایع جانبی و تکمیلی کشاورزی، دامپروری، شیلات، گیاهان دارویی، طرح های نوین گردشگری، روستایی و کشاورزی قابل حمایت در مرکز رشد می باشند.
 
 
از مزایای استقرار در مرکز رشد واحدهای فناور گیلان می توان به موارد زیر اشاره نمود:
- اعطای تسهیلات ارزان قیمت تدریجی و سرمایه در گردش
- معافیت مالیاتی
- استقرار در فضای پوششی
- حضور در نمایشگاههای عمومی و تخصصی
- هم افزایی بین واحدها و هسته های فناور مستقر
- سهولت در برقراری ارتباط با جوامع دانشگاهی و تحقیقاتی، صنایع و سازمان های اجرایی
- سهولت دسترسی به منابع انسانی و کاهش هزینه های تحقیقات
- امکان استفاده از امکانات و خدمات موجود در مرکز رشد بخصوص خدمات مشاوره ای و دوره های آموزشی
- تسهیل در تجاری سازی دستاورد‌های تحقیقاتی 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پارک علم و فناوری گیلان می باشد.
Powered by DorsaPortal