پذیرش در پارک علم و فناوری

دفتر جذب و پذیرش

دفتر جذب و پذیرش اطلاعات لازم جهت راهنمایی افراد حقیقی و حقوقی صاحب ایده و طرح های نوآور را ارائه می نماید. در این دفتر حمایت ها و خدمات مرکز رشد، ساختارهای حمایتی از فعالیت های کارآفرینی صورت گرفته و از این طریق افراد دارای ایده های فناورانه جذب می گردند.

کارشناسان این واحد خانم ها زهرا الماسی و لیلا صرفجو با ارائه اطلاعات لازم، مراجعین را در رابطه با نحوه ورود به مجموعه مرکز رشد و ساختارهای حمایتی راهنمایی می نمایند.

شماره تماس واحد جذب و پذیرش مرکز رشد واحدهای فناور گیلان: 01333461568

پذیرش در پارک علم و فناوری
کانون شکوفایی خلاقیت پارک علم و فناوری گیلان، با هدف حمایت از دانش آموزان، دانشجویان و جوانان مستعد دارای ایده های خلاقانه و نوآورانه (با قابلیت تبدیل به محصول و خدمت فناورانه) آغاز بکار کرد. برنامه های حمایتی این کانون شامل حمایت مالی، حمایت های تخصصی (امکان بهره مندی از تجهیزات و خدمات آزمایشگاهی) مشاوره تخصصی کسب و کار (منتورشیپ) و کمک به پیاده سازی ایده ها می باشد.
واحدهایی که در شناسایی ایده محوری ابهاماتی داشته و یا جهت تکمیل تیم کاری خود نیاز به زمان داشته باشند، می‌توانند به عنوان هسته‌ فناور برای ورود به دوره رشد مقدماتی اقدام نمایند. مدت دوره‌ رشد مقدماتی شش ماه است که درشرایط ویژه‌ می‌تواند تا سه ماه تمدید شود. هسته‌های فناور پذیرش شده در این دوره، با برخورداری از امکانات مورد نیاز یک واحد تحقیقات ـ توسعه‌ای، ازمشاوره های لازم برای آشنایی با بازار،  شناسایی و تثبیت ایده محوری، تشکیل تیم کاری، تدوین برنامه کسب و کار و ثبت هویت حقوقی مستقل برخوردارشده و آمادگی لازم برای ورود به دوره رشد را کسب خواهند نمود.
 
واحدهای متقاضی استقرار در مرکز رشد، چنانچه شرایط پذیرش را داشته باشند، می‌توانند برای ورود به دوره رشد اقدام کنند. مدت دوره‌ رشد، حداکثر سه سال است که درشرایط خاص می‌تواند تا دو سال دیگر تمدید شود. واحدهای فناور پذیرش شده در مرکز، در طول دوره رشد به معیارهای رشد یافتگی دست یافته و پس از آن از مرکز رشد خارج می شوند.داشتن ماهیت حقوقی یا ثبت شرکت برای ورود به مرکز ضروری است.
 
شرایط پذیرش:
  • داشتن ایده محوری مناسب
  • نیروی انسانی متخصص متناسب با  زمینه فعالیت واحد
  • ارائه برنامه کاری مبتنی بر شناخت بازار (Business Plan)
موسسه شرکت فناوری است که دوره رشد را در مرکز رشد پارک علم و فناوری با موفقیت طی نموده و پس از گذراندن مراحل رشد، شامل دوره های آموزشی مرتبط در حوزه شناخت بازار و بازاریابی و شرکت در رویدادها و نمایشگاه های مختلف محصول یا خدمات خود را به مرحله تجاری سازی کامل رسانده است. از سوی دیگر صنایع بزرگ می توانند دفاتر تحقیق و توسعه خود را به صورت موسسات در پارک علم و فناوری مستقر نمایند و ضمن اجرای فرایند های تحقیق و توسعه خود و برخورداری از حمایتهای مادی و معنوی، با بنگاه های کوچک و متوسط (SME) و استارتاپ های مستقر در پارک تعامل نموده و ضمن برخورداری از ظرفیت آنها موجب توسعه کسب و کارهای کوچک فناورانه و نوآورانه شوند.
 موسسه شرکت رشد یافته ای است که می تواند در فضای پوششی پارک استقرار یافته و از قوانین پشتیبانی وامکانات هم افزایی موجود در پارک استفاده کند. شرکت های فناوری که دوره رشد مشتمل بردوره های آموزشی مرتبط در حوزه شناخت بازار و بازاریابی، شرکت در رویدادها و شرکت در نمایشگاه های مختلف را با موفقیت گذرانده و محصول یا خدمات خود را به مرحله تجاری سازی کامل رسانده باشند می توانند به عنوان موسسه به فعالیت خود در پارک ادامه دهند.شرکت های خدمات فنی و مهندسی، واحدهای تحقیق و توسعه شرکت های صنعتی و مراکز تحقیق و توسعه رشد یافته می توانند در فضای پوششی پارک مستقر شوند.
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پارک علم و فناوری گیلان می باشد.
Powered by DorsaPortal