سوالات متداول از پارک علم و فناوری
درمورد جذب و پذیرش
مخاطبان
 
  • هسته‌های فناور دارای ایده‌های فناورانه
  • شرکت‌ها و موسسات دانش‌محور تولیدکننده محصولات فناورانه یا ارائه‌کننده خدمات فنی و مهندسی
  • مراکز تحقیق و توسعه (D&R) صنایع
  • شرکت‌ها و موسسات ارائه‌کننده خدمات با ارزش‌افزوده بالا از قبیل خدمات مدیریتی، تخصصی و عمومی، خدمات آموزشی و تحقیقاتی، خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی
مدلهای پذیرش و استقرار در پارک علم و فناوری گیلان
  • کانون شکوفائی خلاقیت: برای حمایت از دانش آموزان، دانشجویان و جوانان مستعدی که دارای ایده های خلاقانه و نوآورانه ای که قابل تبدیل به محصول و خدمات فناورانه باشند ایجاد شده است. این دوره یکساله می باشد.
  • دوره رشد مقدماتی: تیم‌ها یا هسته‌های کارآفرین و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که ایده‌ای نو داشته و هنوز هویت حقوقی ندارند. این دوره شش ماهه می‌باشد.
  • دوره رشد: دوره ای سه ساله است که برای شرکت‌های خصوصی نوپا (که کمتراز پنج سال از تاسیس آنها گذشته باشد) و واحدهای تحقیق و توسعه وابسته به صنایع که دارای ایده‌ای نو، مبتنی بر فناوری و دارای بازار مناسب می‌باشند.
  • موسسات: شرکت‌های فناورخصوصی رشد یافته، شرکت‌های خدمات مهندسی دانش محور، آزمایشگاه‌ها و واحدهای تولید نیمه صنعتی در زمینه فناوری‌های نوین و واحدهای تحقیق و توسعه وابسته به سازمان‌ها و صنایع. عملکرد شرکت های مستاجر سالانه مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت کسب امتیاز لازم، قراردادشان تا یکسال دیگر تمدید خواهد شد.
حمایت‌ها و خدمات پارک علم و فناوری گیلان
خدمات و حمایت‌های پارک علم و فناوری گیلان شامل خدمات پشتیبانی مانند فضای اداری و استقرار، خدمات فنی و تخصصی، اطلاع رسانی، مشاوره‌ای، بازاریابی و . . . و همچنین حمایت‌های مالی و اعتبارات تحقیقاتی و خدماتی، حمایت قانونی مانند معافیت مالیاتی روی فعالیت های فناورانه می‌باشد.
فرایند پذیرش چگونه است؟
متقاضیان پس از مراجعه حضوری یا تلفنی و اطلاع از شرایط پذیرش و دریافت راهنمایی‌های لازم، با مراجعه به سامانه جذب و پذیرش الکترونیکی به آدرس roshd.gstp.ir فرم درخواست پذیرش را تکمیل می‌نمایند. فرم ها پس از دریافت مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفته و در صورت تائید، جلسه مصاحبه با حضور متقاضی، اعضا کمیته ارزیابی علمی، فنی و اقتصادی و داوران تخصصی برگزار شده و پس از تایید در این کمیته، جهت تصمیم گیری نهایی در خصوص پذیرش، به جلسه شورای مرکز رشد یا شورای فناوری پارک ارسال می شوند.
پس از مصاحبه و پذیرش چه اقدامی لازم است؟
پس از کسب اطلاع از نتیجه جلسه و دریافت نامه پذیرش از واحد جذب و پذیرش، ضمن مراجعه به مدیر مرکز رشد مربوطه، مراحل حقوقی و اجرایی استقرار انجام می شود.
در مورد استقرار
مزایای استقرار در مرکز رشد چیست؟
1.  دسترسی به شمار فزاینده ای از خدمات متمرکز و مشترک
2. هم افزایی و امکان استفاده شرکتها از تجارب و توانمندی های یکدیگر
3. برخورداری از فضای کاری و اداری مناسب و دارای تخفیف
4. دریافت اعتبارات مالی و حمایت مرکز رشد از شرکتها جهت دستیابی به سرمایه مورد نیاز
5.ارتباط هماهنگ با شبکه ها و مشاوران خارج از مرکز و دسترسی به خدمات مشاوره ای لازم در زمینه های حسابداری، بازاریابی، مهندسی و خدمات حقوقی و ...
6.دستیابی به فرصتهای شرکت در نمایشگاهها ، سمینارها و اجتماعات کسب و کارهای کوچک
7.دسترسی به اینترنت و برخورداری از فضای اختصاصی در پورتال مرکز
8.برخوردار شدن از تخفیفهای ویژه ناشی از عضویت در مرکز
9.ارزیابی عملکرد مؤسسه توسط مرکز
امنیت طرح‌های ارائه شده به چه صورت می‌باشد؟
داوران انتخابی و اعضای شوای پذیرش و ارزیابی افرادی قابل اطمینان بوده و تاکنون هیچ تیمی ادعایی مبنی بر از بین رفتن امنیت ایده خود در این جلسات نداشته است. تیم نیز موظف است ایده خود را به گونه ای تشریح نمایند که امکان ارزیابی و اعلام نظر برای داوران وجود داشته باشد.
 
 
درمورد تسهیلات
اعتبارات
کانون شکوفایی خلاقیت:  30 میلیون ریال
هسته فناور: 225 میلیون ریال
واحد فناور: 1000 میلیون ریال
 
آیا به غیر از اعتبارات مصوب ایده محوری و پشتیبانی، تسهیلات دیگری به واحدهای فناور قابل پرداخت می باشد؟
واحدهای فناور علاوه بر اعتبارات فوق، می‌توانند از اعتباراتی از قبیل تجاری‌سازی، تسهیلات مربوط به صندوق پژوهش و فناوری استان و ... استفاده کنند. تخصیص این اعتبارات به شرایط شرکت و ایده ارائه شده بستگی دارد.
سوالات متفرقه
آیا پارک در مورد پروژه‌ها، بالاسری از شرکت‌ها دریافت می کند؟
آیا پارک در مورد پروژه‌ها، بالاسری از شرکت‌ها دریافت می کند؟
اقدامات لازم جهت اخذ مجوز دانش بنیان چیست؟

اخذ این مجوز توسط توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و از طریق سایت دانش بنیان انجام می‌شود، ورود به پارک علم و فناوری گیلان، به منزله دانش بنیانی تلقی نمی‌شود.

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پارک علم و فناوری گیلان می باشد.
Powered by DorsaPortal